Samenvatting Proefschrift in het Tijdschrift voor Positieve Psychologie

In de eerste uitgave van het Tijdschrift voor Positieve Psychologie van 2017 staat een mooie beschrijving van mijn onderzoek naar teamflow.

Wetenschappelijke publicatie

Wetenschappelijke publicatie

Samenvatting Proefschrift in het Tijdschrift voor Positieve Psychologie

In de eerste uitgave van het Tijdschrift voor Positieve Psychologie van 2017 staat een mooie beschrijving van mijn onderzoek naar teamflow.

Teams moeten vandaag de dag goed draaien, maar de praktijk wijst uit dat teams ook heel slecht kunnen draaien, en zo een grote negatieve invloed hebben op zowel individuele medewerkers als de organisatie als geheel (Carton & Cummings, 2012; Hackman, 1998). Dit vaak als gevolg van overmatige procedures, beleid, planning en control of doordat organisaties zelfsturende teams oprichten en de teamleden vervolgens aan hun lot overlaten (Weggeman, 2007). Hierdoor is de kans op het ontstaan van disfunctioneren, burn-outs, stress en verzuim groter. In heel veel gevallen moet je teamleden dus meer ondersteuning bieden in de samenwerking. De vraag naar hulpmiddelen om teams binnen professionele organisaties autonoom succesvol te laten functioneren neemt binnen veel organisaties daarom enorm toe.

Lees het gehele artikel hieronder.

Meer lezen? Wellicht zijn deze publicaties interessant.

Jef van den Hout
20 mrt 2025
Jef van den Hout
20 mrt 2025
healthcare, science, teamflow

Clinical team flow in the perioperative environment: a qualitative single-centre study

Om de teamdynamiek in de operatiekamer (OK) te verbeteren, onderzocht deze studie het concept “teamflow.” Belangrijke succesfactoren waren vertrouwdheid, complementaire vaardigheden, open communicatie en afgestemde doelen. Interventies die zich richten op deze factoren (via structuur en training) kunnen de samenwerking en efficiëntie in de OK aanzienlijk verbeteren.
Jef van den Hout
4 jan 2023
Jef van den Hout
4 jan 2023
Nieuwsartikel

Hoe ga je aan de slag met het Teamflow Canvas?

Het Teamflow Canvas helpt teamleden samen èn stapsgewijs de voorwaarden voor het ervaren van teamflow te creëren.
Jef van den Hout
5 dec 2021
Jef van den Hout
5 dec 2021
Geen categorie

SPOTLIGHT: Teamflow Coach Frank Schreibers

Flow Concepts biedt trainingen tot gecertificeerd Teamflow Coach. In de rubriek SPOTLIGHT richten we onze schijnwerpers steeds op één van onze aangesloten Teamflow Coaches. In deze blog doen we dat op Frank Schreibers. Teamflow Coach van het eerste uur en een persoon waar je graag het levensverhaal van hoort!

Benieuwd hoe wij de kans op teamflow binnen jouw organisatie kunnen vergroten?

Vraag een intakegesprek met ons aan om te inventariseren wat we voor jou zouden kunnen betekenen.

Meld je hier aan voor onze NewsFlow.

Via onze NewsFlow (Nieuwsbrief) informeren we je als eerste over nieuwe wetenschappelijke publicaties, blogs, opleidingen, events, videos, en acties.